Mokyklos istorija

Vos penki kilometrai nuo rajono centro, važiuojant į Kėdainius, yra gražus Deltuvos miestelis. Miestelio centre, netoli seniūnijos, įsikūrusi ir Deltuvos pagrindinė mokykla.

Nuo XVIII amžiaus pabaigos iki XIX amžiaus vidurio veikė katalikų parapinė mokykla. 1777 m. buvo 11 mokinių, 1863 m. – 29 mokiniai. 1865 m. įsteigta  pradinė mokykla.

1946 m. Deltuvos pradinė mokykla peraugo į progimnaziją. Progimnazijos direktoriumi skiriamas Juozas Lapkus.

1947 m. įkurta septynmetė mokykla. Nuo 1956 m. pradėjo kurtis priauganti vidurinė mokykla. 1957 m. Deltuvos septynmetė reorganizuota į vidurinę mokyklą. Vidurinės mokyklos direktoriumi skiriamas Algimantas Tamelis.

1966 m. Deltuvos vidurinė mokykla persikėlė į naują pastatą. Nuo 1972m. įvesta kabinetinė sistema. Nuo 1973 m. Deltuvos vidurinės mokyklos direktoriumi skiriamas Albinas Strazdas.

Nuo 1984 m. mokyklos direktore  dirba Adelė Sakalauskienė.

1991 m. mokyklai vadovauti skiriamas Saulius Skiudulas.

Per 1957-2001 m. laikotarpį mokyklą baigė 40 abiturientų laidų. Pirmoji laida mokyklą baigė 1960 m. - 20 mokinių, o 2001 m. paskutinė abiturientų laida - 9 mokiniai.

Deltuvos vidurinę mokyklą baigė 11 aukso ir 8 sidabro medalininkai. O nuo 1995 m.iki 2001m. įteikti du brandos atestatai su pagyrimu už labai gerą mokymąsi (kadangi medaliai nebeskiriami).

2001 m. mokykla reorganizuota į pagrindinę mokyklą. Nuo 2004 m. mokyklai vadovauja Dalia Žuklienė.

Šiuo metu  mokykloje mokosi 118 mokiniai (kartu su Jakutiškių pradinio ugdymo skyriumi). Dirba 27 pedagogai, iš jų 5 metodininkai, 16 vyr. mokytojų, 6 mokytojai. Mokykloje veikia 11 neformaliojo ugdymo būrelių. Jau daugelį metų mokiniai lanko Ukmergės neformaliojo ugdymo įstaigas.

Mokykla priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui,  dalyvauja rajoniniuose bei respublikiniuose projektuose, konkursuose ir programose: psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos, vaikų socializacijos programose, ,,Drąsinkime ateitį“, ,,Draugiška mokykla“, ,,Nerūkanti klasė“, ,,Futboliukas“ ir kt.

Mūsų mokyklą yra baigę šios žymios asmenybės: dailės universiteto profesorius Povilas Gurskas, seserys dailininkės Zita ir Onutė (Naruševičienė) Kreivytės, Kauno TU profesorius Jonas Blonskis, Vilniaus Gedimino TU docentas Gintaras Valušis, ŠPU profesorius Vaclovas Tričys,  Algimantas Astrauskas - Kauno ortopedinės įmonės ,, Pirmas Žingsnis” savininkas, metų verslininkas, nuolatinis mokyklos rėmėjas, menininkė, žurnalo ,,Mūsų namai” redaktorė Birutė Našlėnaitė-Babravičienė, Kauno restoranų tinklo ,,Babilonas” savininkai Raimondas ir Vaidotas Krištaponiai. Respublikoje žinomi žurnalistai - Aldona Matulevičiūtė-Kvedarienė, Dalia Našlėnaitė-Andrašiūnienė, poetai - Alfas Pakėnas, Ričardas Šileika. Rajone žinomi žmonės: verslininkas  Arvydas Belickas, gydytojai – Eugenijus Piešina, Danutė Burak-Kalinauskienė, Zenė Kreivytė, Deltuvos seniūnas Salvijus Stimburys.