Bendros žinios apie mokyklą

Mokykla įregistruota Juridinių asmenų registre, kodas: 190343829

Adresas: Vytauto 36, LT–20306 Deltuva, Ukmergės rajonas

Telefonas: 8 340 47113, 8 340 47116

Mokyklos tipas: pagrindinė mokykla ( ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo programos)

Mokomoji kalba: lietuvių

Direktorius: Janina Jastčembskienė

Mokyklos tarybos pirmininkė: Renata Bujokienė

Šiuo metu mokykloje mokosi 105 mokiniai: 84 mokinių – 1-9 klasėse ir 14 vaikų lanko ikimokyklinio ugdymo mišrią grupę ir 6 vaikai – priešmokyklinio ugdymo grupę. Dirba 19 pedagogų iš jų 2 metodininkai, 15 vyr. mokytojų, 2 mokytojai. Mokykloje vykdoma 11 neformaliojo švietimo programų.

Mokyklos istorija

Vos penki kilometrai nuo rajono centro, važiuojant į Kėdainius, yra gražus Deltuvos miestelis. Miestelio centre, netoli seniūnijos, įsikūrusi ir Deltuvos pagrindinė mokykla.

Nuo XVIII amžiaus pabaigos iki XIX amžiaus vidurio veikė katalikų parapinė mokykla. 1777 m. buvo 11 mokinių, 1863 m. – 29 mokiniai. 1865 m. įsteigta  pradinė mokykla.

1946 m. Deltuvos pradinė mokykla peraugo į progimnaziją. Progimnazijos direktoriumi skiriamas Juozas Lapkus.

1947 m. įkurta septynmetė mokykla. Nuo 1956 m. pradėjo kurtis priauganti vidurinė mokykla. 1957 m. Deltuvos septynmetė reorganizuota į vidurinę mokyklą. Vidurinės mokyklos direktoriumi skiriamas Algimantas Tamelis.

1966 m. Deltuvos vidurinė mokykla persikėlė į naują pastatą. Nuo 1972m. įvesta kabinetinė sistema. Nuo 1973 m. Deltuvos vidurinės mokyklos direktoriumi skiriamas Albinas Strazdas.

Skaityti daugiau...

Mokyklos himnas

Kur į Šventąją skuba grakšti Armona,
Virpa kelio styga link pajūrio.
Čia vaikystės manosios miela mokykla
Mūs gyvenimo kelią sukūrus.

Čia kilniausios svajonės ir viltys lydėjo,
Ir meilė nušvito pirma
Čia išaugo sparnai, nepalaužiami vėjo,
Kad lydėtų sėkmė visada.

Atsakau aš už tavo laimingą rytojų,
Kad šiandieną aš džiaugtis galiu.
Tu dirbt ir gyventi išmokei, brangioji,
Ilgiausių tau metų, šviesių!

(Mokytojos A. Valušienės žodžiai)

Mokyklos strategija

Mokyklos vizija, misija, tikslai, uždaviniai:

Vizija - Moderni ir atvira pagrindinė mokykla, ugdanti kūrybingą, savarankišką, sveiką ir dorą žmogų, galintį įgyti ir tobulinti savo kompetencijas, reikalingas šiuolaikinio gyvenimo iššūkiams

Misija - Pagrindinė mokykla – ugdymo, švietimo bei kultūros centras, teikiantis kiekvienam mokiniui kokybišką ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį išsilavinimą, ugdanti bendrąsias ir dalykines mokinių kompetencijas.

Vertybės - Pagarba, tolerancija, mokymasis, bendravimas ir bendradarbiavimas, demokratiškumas, teisingumas, geranoriškumas.

MOKYKLOS STRATEGINIAI TIKSLAI

1. Gerinti ugdymo kokybę ir organizuoti ugdymo procesą taip, kad kiekvienas mokinys pasiektų geresnių rezultatų ir įgytų mokymuisi visą gyvenimą būtinų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų.
2. Ugdyti mokinių pilietiškumą ir kūrybiškumą.
3. Kurti ir puoselėti šiltus, draugiškus bendruomenės narių tarpusavio santykius, formuoti teigiamą mokyklos įvaizdį

STRATEGINĖS KRYPTYS

1. Aktualios veiklos sritys, padedančios įgyvendinti mokyklos strategiją:
           Ugdymo proceso kokybės gerinimas, tobulinant ir diegiant mokymosi mokytis naujus būdus ir metodus, vertinimą ir įsivertinimą.
           Mokinių pilietiškumo ugdymas, akcentuojant pareigų, atsakomybės, teisių ir galimybių suderinamumą.
          Mokyklos bendruomenės narių kūrybiškumo, aktyvumo, sveikatingumo ugdymas, skatinimas šiltam bendravimui ir bendradarbiavimui.

2. Laukiamas rezultatas:
         Kokybiškesnė ugdomosios veiklos mokykloje analizė ir sėkmingesnis jos planavimas.
         Sistemingas ir sėkmingas mokymas mokytis pagal mokinių gebėjimus ir galimybes.
         Mokinių pilietiškumo ir pagarbos šalia esančiam ugdymas ir ugdymasis.
   Sėkmingas mokyklos komandinis darbas ir tvirtesni mokyklos bendruomenės narių tarpusavio  santykiai.
        Senų ir naujų tradicijų puoselėjamas.